Asansörler

Plugs

MAKİNE DAİRESİZ ASANSÖR

Makina dairesine gerek duymaması Geleneksel motorlara göre % 40’a varan enerji tasarrufu Dişli kutusunun olmaması nedeniyle yıpranın son derece az olması ve bakım kolaylığı Sistemin yağsız olması çevre kirliliği ve yangın tehlikesini tamamen ortadan kaldırması Üstün kontrol teknikleri ile eşsiz duruş hassasiyeti.

Makine Dairesiz Asansörlerde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Genel kurallar Makina mesnetleri ve kuyu içinde çalışma alanları, maruz kalacakları yük ve kuvvetlere dayanacak şekilde inşa edilmelidir. Asansör kuyularının, binanın dış tarafında kısmen kapalı olduğu durumlarda makinalar çevresel etkilere karşı uygun şekilde korunmalıdır. Kuyu içerisinde bir çalışma alanından diğer bir çalışma alanına hareket için serbest yükseklik en az 1,80 m olmalıdır

YÜK ASANSÖRÜ

Yük asansörü fabrika, depo, mağaza gibi katlar arası yük ve eşya taşımada kullanılır. Kuyu tipi, seyir mesafesi gibi kriterlere hidrolik veya elektrik motoru tahrikli olarak üretilebilirler. Kullanım amacı ağır yük ve eşya olduğundan kabin, kapı, makine motor ve hidrolik ünite gibi bileşenler yük taşımaya ve ağır şartlar altında çalışmaya uygun bir şekilde tasarlanmalı ve projelendirilmedir. 

MONŞARJ (Yemek) ASANSÖR

Genellikle restoranlarda, hastanelerde, kütüphanelerde, sanayi tesislerinde, ofis binaların katlar arası malzemelerin ve eşyaları taşınması için kullanılır.

ENGELLİ ASANSÖRÜ

Ülkemizde son dönemde yasaların da teşvikiyle engelli asansörü kullanımı önceki senelere göre oldukça yaygınlaşmıştır. Bir çok farklı mekanda merdiven asansörü. platform asansörü ve farklı farklı modellerde engelli asansörü görmek mümkün olmaktadır. Sosyal mekanlardan özel mülklere. hastanelerden, okullara çeşitli noktalarda engelli insanlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına merdiven asansörleri önemli bir çözüm noktası teşkil etmektedir.

HİDROLİK ASANSÖR

Seyir mesafesinin çok olmadığı orta yükseklikteki binalarda hidrolik asansör farklı çözümleri ile hem konfor hemde maliyet açısından önemli bir alternatif oluşturmaktadır. Bu tip asansörler 240 kg’den başlayarak 1m/sn’ye kadar hız seçenekleri ile çeşitlenebilir. Makine dairesiuygun olmayan durumlarda en iyi çözüm seçeneklerinden biridir. Orta düzeyde yolcu akışı için idealdır.

Bugün iletişime geç

...

Bize ulaşın

Adres :

Ferah Mah. Yeni Şahin Sok. No:4B/B ÜSKÜDAR / İSTANBUL​

Email :

bilgi@vadiasansor.com

Tel&Fax : 0216 521 55 93

Mobil : 0538 653 3915

25 Yıllık sektörel tecrübe, Vadi Asansör altında birleşmiş maksimum hizmet politikasını kendisine amaç edinmiş deneyimli bir ekipten oluşmaktadır.